Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon……

KrzeptówkiPielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyła się 05.09.2015 roku – w I sobotę miesiąca września.

Już po raz piąty nasi parafianie uczestniczyli w Nabożeństwie Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w tym niezwykłym miejscu jakim jest Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach.

Kościół powstał jako wotum wdzięczności Panu Bogu za uratowanie życia Ojcu św. Janowi Pawłowi II podczas zamachu na jego życie.

Zamach miał miejsce na Placu św. Piotra 13 maja w 1981 roku, dokładnie w godzinie pierwszego objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Jak orzekli lekarze śmiertelna kula o milimetry ominęła żywotne organy. Interwencja Matki Bożej ocaliła życie Ojca Świętego.

Sam papież powiedział:

Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 roku, kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność”.

Sanktuarium łączy osobę św. Jana Pawła II z orędziem z Fatimy.

Głównym celem pielgrzymki było uczestnictwo w godzinach wieczornych w Nabożeństwie Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, o które Matka Boża prosiła w Objawieniach Fatimskich.

Bardzo ważnym punktem programu była prelekcja ks. Krzysztofa Czapli - dyrektora Sekretariatu Fatimskiego, na temat Objawień Fatimskich oraz istoty I Sobót Miesiąca. Po jej wysłuchaniu otwierają się oczy i serca na prośbę Naszej Matki.

Zwiedziliśmy również  Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce. Miejsce to ma bardzo ciekawa historię. Można wspomnieć, że przez 7 lat z rzędu od 1967 roku przyjeżdżał tu na letni wypoczynek prymas Stefan Wyszyński. Odwiedzali go ludzie ze wsi. Odwiedzali prymasa: sekretarz osobisty ks. Józef Glemp, metropolita krakowski Karol Wojtyła i inni dostojnicy. Przyszły papież na dwa tygodnie przez swoim konklawe odprawił rekolekcje na Bachledówce.

Dla naszego ducha, było wiele przeżyć, ale również nie zabrakło dobrego obiadu u Sióstr Nazaretanek, oscypków dla naszych najbliższych, którzy pozostali w domu.

Pielgrzymce, w której uczestniczyło 55 osób przewodniczył - ks. Łukasz Snoch.

Dziękujemy wszystkim za udział w pielgrzymce.
Zapraszamy do Naszej Świątyni w każdą I Sobotę Miesiąca o godz. 7 rano.

Organizatorzy:
Ewa Warda-Kaszuba