Gabinet Rehabilitacji

GABINET REHABILITACJI
32-090 Słomniki

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 15 - 19

Wszystkie informacje na temat zasad korzystania z zabiegów można uzyskać
w Gabinecie Rehabilitacji lub pod telefonem:

Uroczyste Otwarcie Gabinetu Rehabilitacji w Słomnikach 26 września 2011

Caritas Kielecka utworzyła w Słomnikach nową placówkę – Stację Opieki Caritas, która prowadzi Gabinet Rehabilitacji. Zapełnił on lukę po zlikwidowanym w kwietniu 2011 roku punkcie rehabilitacyjnym. Gabinet ma swoje lokum w budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ulicy Żeromskiego.

Pacjenci są przyjmowani od 1 lipca  natomiast uroczyste otwarcie placówki miało miejsce 26 września 2011 roku. Dyrektor Caritas Kieleckiej - ks. dr Stanisław Słowik poświęcił nowe miejsce pracy. Następnie odbyła się  Msza Św. w intencji pracowników gabinetu, jego pacjentów, wolontariuszy i darczyńców Caritas.

Miłym akcentem było spotkanie w domu parafialnym przy wspólnym stole, któremu towarzyszyła atmosfera radości i satysfakcji że  inicjatywa Caritas przy wsparciu władz Gminy Słomniki zakończyła się sukcesem.

Ewa Warda-Kaszuba, która koordynuje pracę nowej placówki,  powitała gości i przedstawiła krótką, ale pracowitą drogę do jej utworzenia. Gabinet Rehabilitacji cieszy się dużym zainteresowaniem dzięki fachowej i serdecznej opiece  pań fizjoterapeutek, którym przewodzi pani Agnieszka Śliwka.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

1. Ks. dr Stanisław Słowik  - dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.
    Od 2003 roku członek Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
  2. Siostra Jadwiga Juszko – kierownik biura zarządu Caritas Diecezji Kieleckiej.
  3. Dr Jolanta Stokłosa
    Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie, prezes Forum Hospicjów Polskich.
  4. Siostra Kinga - kierownik Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie
  5. Burmistrz Gminy Słomniki – pan Paweł Knafel
  6. Wice burmistrz – pan Michał Chwastek
  7. Przewodniczący Miejskiej Rady – pan Piotr Wasik
  8. Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej – Jerzy Kaczor
  9. Radni Komisji Bezpieczeństwa, Rodziny, Spraw Społecznych i Legislacji:
    Marek Jędrychowski, Władysław Janik i Adam Przecherka. ,.

oraz liczna grupa członków Zespołu Wsparcia Chorych, który zawiązał się na początku bieżącego roku w ramach Parafialnego Zespołu Caritas. Oczywiście nie zabrakło naszego ks. proboszcza Stanisława Włosowicza, który przewodniczy Parafialnemu Zespołowi Caritas w Słomnikach.

Ewa Warda-Kaszuba

Otwarcie Gabinetu Rehabilitacji Otwarcie Gabinetu Rehabilitacji Otwarcie Gabinetu Rehabilitacji