Ogłoszenia Duszpasterskie - 28 stycznia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela  zwykła –28 stycznia  2018 r.

 

  1. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za100 lat pracy Sióstr Sercanek w naszej parafii, dziękujemy za lata katechizacji, za lata modlitwy, wszelkich  posług dla dobra i rozwoju duchowego naszej wspólnoty. Dziękujemy Matkom Generalnym i Prowincjonalnym, wszystkim siostrom pracującym w ciągu tego stulecia w Słomnikach, dziękujemy za pamięć o naszej wspólnocie parafialnej za modlitwy i wszelkie prace. Obecne Matki prosimy o trwanie Sióstr Sercanek  w parafii Bożego Ciała w Słomnikach przez następne sto lat.
  2. W środę wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana.
  3. W czwartek  I  miesiąca modlimy się o powołania do służby Bożej, po Mszy Św. o godz. 17.00 będziemy się modlić słowami litanii do Św. Jana Pawła II, a następnie będzie ucałowanie Jego Relikwii.      
  4. W  piątek,Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze Św. będą o godz. 6.30, 9.00, 11.00, i o godz. 17.00  w czasie tej Mszy Św. dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają świecę i książeczkę. W czasie każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo świec, jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ofiary składane w tym dniu  na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Po Mszy św. o godz. 17.00, z racji I piątku miesiąca wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 19.00. spowiedź od godz. 16.00.
  5. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.00.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. kończymy adoracją Najś. Sakramentu.
  7. Rodziny, które w wyznaczonym czasie nie mogły przyjąć księdza po kolędzie proszone są o kontakt z księżmi  by ustalić w najbliższym czasie termin wizyty duszpasterskiej.