Ogłoszenia Duszpasterskie - 4 lutego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela  zwykła 04 lutego  2018 r.

  1. Dzisiaj Msze Św. kończymy adoracją Najśw. Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami, którzy zamierzają ochrzcić swoje dziecko w tym miesiącu.
  2. We wtorek wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. W środę po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie "Sercańskiej Rodziny Świeckich".
  4. W  sobotę wspomnienie Św. Scholastyki , dziewicy.
  5. W przyszłą niedzielę 11 lutego Światowy Dzień Chorego, na Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy ludzi starszych i chorych – postarajmy się pomóc im w dostaniu się do Kościoła.
  6. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast z którego dochód zostanie przeznaczony na operację serca Jakuba. Jakub cierpi na wrodzoną wadę serca i może mu tylko pomóc operacja w klinice w Niemczech.
  7. W ubiegłym tygodniu w sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Stwierdzamy zadowalający stan  parafii. Świadczy o tym frekwencja na Mszach św. niedzielnych i świątecznych; częste przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii św. Cieszymy się, że w wielu rodzinach praktykuje się wspólną modlitwę oraz lekturę Pisma św. Dziękujemy za właściwe przygotowanie się do kolędy. Niepokoją przypadki odmowy przyjęcia księdza po kolędzie.  Z przykrością stwierdzamy bolesny fakt niesakramentalnych związków małżeńskich. Przypominamy, że żyjąc w takim związku nie można pełnić funkcji ojca, czy matki chrzestnej, a przede wszystkim przystępować do Komunii Św.
  8. Dziękujemy za wszelką życzliwość i uprzejmość, za przysyłanie samochodów na kolędę jak również powrót z kolędy. Dziękujemy za wszelkie posiłki i poczęstunki. Te bardzo miłe gesty pozwoliły sprawnie przeprowadzić wizytę duszpasterską.
  9. Jak informowaliśmy na zakończenie roku kalendarzowego 2017, w bieżącym roku ze spraw materialnych mamy zamiar, zrobić ogrodzenie Kościoła w miejscu starej plebanii,  odnowić elewację plebanii, dokończyć schody, utwardzić i zagospodarować plac przed plebanią, pomalować zakrystie, również musimy dokupić pole by powiększyć cmentarz grzebalny.   W czasie kolędy spotkaliśmy się aprobatą dla zamierzonych prac, na ten cel złożono ofiarę w kwocie 106 000 zł. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!