Ogłoszenia Duszpasterskie - 11 lutego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela  zwykła 11 lutego  2018 r

 

 1. Dzisiaj przed kościołem jest kiermasz ciast z którego dochód  przeznaczony jest na operację serca Jakuba. Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 2. W poniedziałek w naszej parafii rozpoczyna się tradycyjne czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze św. będą o godz. 6.30 i 7.00. Po tych Mszach św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji, którą zakończy  Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o godz. 17.00. We wtorek taki sam porządek Mszy św. i adoracji. Zachęcamy wszystkich do znalezienia chwili czasu na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Każdy z nas ma, wiele problemów i różnych spraw, które warto przedstawić Jezusowi oczekującemu na nas tutaj w świątyni.
 3. W najbliższą środę zwaną popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z błogosławieństwem popiołu i posypaniem wiernych będą o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem jest znakiem włączenia się w pokutny charakter Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, odprawiane w tym okresie niech pogłębią w nas przygotowanie do przeżycia Świąt Wielkanocy.
 4. Droga Krzyżowa będzie odprawiana:
  w czwartki o godz. 16.30 dla dzieci,
  w piątki o godz. 16.30 dla wszystkich
  w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 dla młodzieży.
 5. W niedziele Wielkiego Postu będzie dodatkowa Msza św. o godz., 15.00 po której będą odprawiane Gorzkie Żale.
 6. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej i modlimy się w intencjach Ojca Świętego.
 7. W sobotę po Drodze Krzyżowej dla Młodzieży rozpocznie się tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia, a szczególnie tych którzy w tym roku, czy w przyszłym zamierzają zawrzeć Sakramentalny związek Małżeński.
 8. Misje Święte jak słyszeliśmy w słowie Ojca Misjonarza w naszej parafii będą od 18 – 24 marca 2018 r. pod hasłem:

  „Z Matką Bolesną trwać pod Krzyżem Jezusa”

  Odpowiadając na słowo O. Misjonarza przede wszystkim módlmy się każdego dnia o dobre przeżcie tego szczególnego czasu.
 9. Misje wygłosi: O. Nikodem Sobczyński Bernardyn.