Ogłoszenia duszpasterskie - 23 lutego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela  zwykła 23 lutego 2020 r 1. Rozpoczynamy dziś 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach".
 2. Również jutro w naszej parafii rozpoczyna się tradycyjne czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze św. będą o godz. 6.30 i 7.00. Po tych Mszach św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji, którą zakończy  Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o godz. 17.00. We wtorek taki sam porządek Mszy św. i adoracji. Zachęcamy wszystkich do znalezienia chwili czasu na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Każdy ma, wiele problemów i różnych spraw, które warto przedstawić Jezusowi oczekującemu nas tu w świątyni.
 3. W najbliższą środę zwaną popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z błogosławieństwem popiołu i posypaniem wiernych będą o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Posypanie głów popiołem jest znakiem włączenia się w pokutny charakter Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, odprawiane w tym okresie niech pogłębią w nas przygotowanie do przeżycia Świąt Wielkanocy. Kancelaria w środę popielcową czynna będzie tylko rano.
 4. Droga Krzyżowa będzie odprawiana:
  •  w czwartki o godz. 16.30 dla dzieci,
  •  w piątki o godz. 16.30 dla wszystkich
  •  w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 dla młodzieży.
 5. W niedziele Wielkiego Postu będzie dodatkowa Msza św. o godz., 15.00 po której będą odprawiane Gorzkie Żale.
 6. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej i modlimy się w intencjach Ojca Świętego.
 7. W sobotę po Drodze Krzyżowej dla Młodzieży rozpocznie się tzw. kurs przedmałżeński. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia, a szczególnie tych którzy w tym roku, czy w przyszłym zamierzają zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.
 8. Słowo  naszego Ks. Biskupa – odczytać.
 9. W przyszłą niedzielę Msze Św. kończymy adoracją Najśw. Sakramentu. Na Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w czasie, której będą pobłogosławione i przekazane dzieciom modlitewniki.