Ze względu na trwające prace na Rynku w Słomnikach tegoroczny Marsz I Kompanii Kadrowej przywitaliśmy przy ul. Wolności 4.

Tegoroczne przywitanie uczestników Marszu I Kompanii Kadrowej miało miejsce na ul. Wolności 4. Pogoda nie dopisała, kadrowicze zmęczeni udali się na nocleg na stadion LKS Słomniczanka Słomniki, tak więc przy obelisku upamiętniającym bohaterów walk o niepodległość hołd oddała delegacja z komendantem Dionizym Krawczyńskim na czele.  Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu, złożono kwiaty przy obelisku. W imieniu mieszkańców Gminy Słomniki Marsz przywitali Burmistrz Paweł Knafel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek. Nie zbrakło także naszej wspaniałej i niezastąpionej Orkiestry Dętej ECHO ze Słomnik, która zadbała o oprawę muzyczną.

Podczas uroczystości rozdano także nagrody w corocznych zawodach strzeleckich na cześć wymarszu I Kompanii Kadrowej, które odbyły się na strzelnicy sportowej w Słomnikach i były organizowane przez Międzyszkolne Stowarzyszenie Sportowe w Słomnikach.

Gmina Słomniki została także uhonorowana statuetką wykonaną na 100-lecie pierwszego wymarszu I Kompanii Kadrowej.

fot mgck

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
DSC_0360
DSC_0360
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9