tężnia

Tężnia solankowa na Rynku w Słomnikach po zimowej przerwie została uruchomiona.

Tężnie solankowe są doskonałym miejscem do relaksu. Mikroklimat, który wytwarza się przy parowaniu solanki, zbliżony jest do klimatu nadmorskiego. Korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, układ odpornościowy i relaksuje.

Jak korzystać?

Tężnia jest czynna codziennie od godz. 8.00 do godz. 18.00 w miesiącach letnich.

Aby uruchomić urządzenie należy włączyć czerwony przycisk znajdujący się poniżej tablicy. Jednorazowy czas trwania seansu to 30 minut.

Szczegółowy regulamin znajduje się przy urządzeniu.

Aby osiągnąć odpowiednie działanie należy przebywać w ich otoczeniu przez 30 minut. Najlepiej inhalować się w słoneczną i wietrzną pogodę. Tężnie pomagają w oczyszczaniu płuc z gromadzących się w nich pyłów zawartych w powietrzu. Wspierają leczenie przewlekłych chorób dróg oddechowych. Mają działanie profilaktyczne.

Projekt nosi nazwę "Budowa prozdrowotnej strefy aktywności na Rynku w Słomnikach w ramach zadania "Małopolskie tężnie solankowe". Inwestycja polegała na budowie wolnostojącej altany wraz z wyposażeniem w tężnię solankową wykonaną z drewna i tarniny. W obrębie konstrukcji postawiono wygodne ławki parkowe i kosze na śmieci. Wieczorem obiekt jest ładnie oświetlony. Inwestycje wykonała firma Misiura sp. z o.o. ul. Osiedle Zielone 11/18, Kraków. Koszt to 188 999,34 zł, w tym dofinansowanie z dotacji Województwa Małopolskiego w kwocie 98 509 zł.

1
2
3
4
5
1
2
3
4
5